Anunț Închiriere Buldozer

Dragi cetățeni ai comunei Cupșeni,

Am închiriat din nou buldozerul pentru a repara/deschide drumurile agricole. Utilajul fiind deja în Ungureni (pentru o lucrare particulară), a început tot de aci să lucreze pe domeniul public.

Momentan este pe Colnic, va urca până în Vf Pietrariului, apoi va continua acolo unde este nevoie. Cum se va finaliza pe Ungureni, vom continua cu drumurile din Cupșeni, Costeni, Libotin.

Vă rog să însoțiți lucrătorul de pe utilaj, acolo unde aveți dvs acces spre proprietăți, să indicați corect drumul (să nu mai avem surprize!!!), să defrișați acolo unde este cazul.

Nici eu și niciun alt angajat din aparatul primarului nu cunoaște atât de bine hotarul, așa cum îl cunoașteți fiecare dintre dvs, în zona în care aveți proprietăți.

Așadar, vă rog să vă informați unii de la alții în ce zonă se lucrează și să fiți prezenți, pentru a facilita munca și pentru ca dvs să aveți acces acolo unde nu este sau este deficitar. Îmi doresc o colaborare bună și rezultate optime!

O seară minunată, dragii mei!

13.05.2021

Accesibilitate